KWfinder Nedir? Nasıl Kullanılır?

Web sitenizi insanlara duyurmanın en iyi yöntemi, Google’da görünür olmaktır. Peki, her gün milyonlarca insanın arama yaptığı Google’da nasıl görünür olabilirsiniz? Bu sorunun cevabı anahtar kelimelerdir.

Eğer hedef kitlenizin en çok arattığı anahtar kelimeler üzerine iyi bir Dijital pazarlama stratejisi geliştirirseniz, web sitenizi Google’da rahatlıkla görünür hale getirebilirsiniz. Ancak asıl önemlisi olan bu anahtar kelimeleri bulmaktır.

Takipçileriniz sizi hangi anahtar kelime (keyword) ve kelime öbekleri bulacak? Bu soruya cevap vermek için KWfinder aracını yakından tanıyalım.

KWfinder Nedir?

KWFinder, harika dijital pazarlama stratejileri oluşturmanıza yardımcı olabilecek anahtar kelime bulma / belirleme aracıdır. En önemli özelliklerinden biri, birden fazla kelime grubunda harika sonuç vermesidir. Uzun kuyruklu anahtar kelime olarak tanımlanan keyword’leri bulmak için KWfinder aracını kullanabilirsiniz.

kwfinder nedir

KWfinder, yüksek arama hacmi olan ve düşük rekabetin olduğu anahtar kelimeleri size söyler. Anahtar kelime araştırma uygulaması KWfinder, aynı zamanda yararlı analiz işleviyle birlikte tam aylık arama verileri sağlar. Bu özelliği bakımından Google Anahtar Kelime Planlayıcı aracına göre oldukça başarılı bir alternatiftir.

KWfinder’ın Avantajları Neler?

Sizi hedef kitlenize ulaştıran KWfinder anahtar kelime aracının Google keyword planlayıcıya alternatif olması, bir dizi avantajı da beraberinde getiriyor. KWfinder’ı nasıl kullanabileceğinize geçmeden önce avantajları hakkında kısaca bahsedelim.

 • Basit ve kolay bir arayüze sahiptir ve kullanımı kolaydır.
 • Verileri görselleştirerek anahtar kelime bulmanın komplike taraflarını yalın hale getirir.
 • Sadece bir iki sözcükten oluşan anahtar kelimeleri değil, daha uzun sözcüklerden oluşan anahtar kelimeleri bulma konusunda da fayda sağlar.
 • Web sitenizin Google’da yükselmesi için başarılı bir uygulamadır.
 • Hem pazarlamacılar hem bloggerlar hem de SEO uzmanlarının rahatlıkla kullanıp başarı elde edebileceği bir uygulamadır.

KWfinder Nasıl Kullanılır?

KWFinder'ı kullanmaya başlamak için uygulamanın resmi web adresine tıklamanız yeterli. Şuraya tıklayarak kwfinder adresine giriş yapın ve ücretsiz hesap oluşturun. Daha sonra KWFinder anahtar kelime arama kutusuna sorgunuzu girerek ihtiyacınıza uygun anahtar kelimeleri bulabilirsiniz.

10 günlük ücretsiz bir deneme sürümüne sahip olan uygulama günde 3 anahtar kelime araması ve 3 Serp araması yapmanıza izin verir. Bu önerilerde arama başına en fazla 50 ilgili anahtar kelime (keyword) önerisi alabilirsiniz. Uygulamanın diğer avantajlarından yararlanmak için ücretli plana geçiş yapmanız gerekir.

Kwfinder ile Keyword Bulma

KWfinder ana sayfasındaki arama kutusu bölümüne anahtar kelimenizi, hangi dilde arama yapacağınızı ve ülke gibi kriterleri yazıp Find Keywords butonuna tıklayın. Böylece uygulama metrikleri ile arama yapacağınız konuları sınırlayabilir ve nokta atışı tahminler yapabilirsiniz. Sitenize yerel arama trafiği çekmek istiyorsanız, konuma özgü sonuçlar çok yararlı olabilir. Ek olarak, hazır bir anahtar kelime listeniz varsa, bunu bir CSV dosyasından KWFinder'a kolayca aktarabilirsiniz.

kwfinder kelime bulma

Kriterlerinizi belirleyip aramanızı yaptığınızda tüm sonuçlarınız tek bir ekranda görünecektir. Araç, gösterge tablosunun sol tarafında görüntülenen arama hacmi, TBM ve rekabet/zorluk gibi detaylar hakkında bilgiler verir. Ayrıca sağ tarafta bazı değerli SEO metrikleri ile SERP sonuçlarını göreceksiniz.

KWfinder Arama Metrikleri Nelerdir?

 • Anahtar Kelime Zorluğu: KWFinder, sayfaların SEO istatistiklerine dayalı olarak gerçek zamanlı olarak anahtar kelime zorluğunu hesaplar. Bu zorluğu da 100 üzerinden bir puan olarak ifade eder. Dolayısıyla anahtar kelimenizin rekabet durumunu ve bulunma zorluğunu bu puana göre değerlendirebilirsiniz. SERP sıralamasında daha iyi bir şans elde etmek için SEO zorluğu düşük olan anahtar kelimeleri hedeflemeniz gerekir.
 • Trendler: Araç, her keywords önerisi için, o terim için son on iki aydaki aylık arama eğilimlerini gösteren küçük bir grafik grafiği görüntüler.
 • Aylık Arama Hacimleri: Sağ üst panel, son on iki aylık verilere dayalı olarak ortalama aylık arama hacimlerini (tam eşleşme) gösterir.
 • TBM: AdWords verilerine göre listelenen keywordlerin ortalama tıklama başına maliyetidir.
 • PPC: Tıklama başına maliyet reklamcılığında rekabet düzeyidir. (min = 0; maks = 100)
 • Google SERP Sonuçları: Bir anahtar kelime için araştırma yaptığınızda, KWFinder ayrıca domain otoritesi, sayfa otoritesi, backlink sayısı, sosyal paylaşımlar vb. sonuçları da görüntüler. Böylece her bir anahtar kelime için en iyi arama sonuçlarını öğrenebilirsiniz. Bu bilgi, anahtar kelimenizle piyasada rekabet etme şansınızın olup olmadığını size söyleyecektir.

Aramanız ekstra hassasiyet gerektiriyorsa, en alakalı sonuçlara odaklanmak için farklı filtreler uygulamanıza izin veren "result filter" özelliğini kullanabilirsiniz.

SERP Checker Analizi ile Rekabetinizi Artırın

Google SERP hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız, KWFinder'ın sağ panelinden kolayca ulaşabileceğiniz yeni SERPChecker aracını kullanın. Bir anahtar kelime aradığınızda, KWfinder uygulaması;

 • Rakiplerin bir listesini (web sitesi adlarına sahip tıklanabilir URL'ler)
 • İlgili domain otoritesi ve sayfa otoritesi
 • URL'nin Moz Rank popülarite skoru,
 • Dış bağlantılar, sosyal paylaşımlar ve onların sıralama rekabet gücü

Gibi bilgileri görüntülemenize izin verir. Bu metrikler, neyle karşı karşıya olduğunuzu anlamanıza yardımcı olmaktadır. Böylece bu metriklerle hedeflemeyi seçtiğiniz anahtar kelimeler hakkında bilinçli bir karar verebilirsiniz.

Varsayılan metriklerden memnun değilseniz, raporunuzda görmek istediklerinizi seçmek için Manage Metrics/Metrikleri Yönet’i tıklayarak raporu özelleştirebilirsiniz. 50'den fazla mevcut metrik arasından seçim yapabileceğinizi belirtelim. Bu aracın bir başka güzel özelliği de, arama sonuçlarının Google'da nasıl göründüğünü görmenizi sağlayan Snapshot isimli Anlık Görüntü uygulamasıdır.

Anahtar Kelime Listeleri Oluşturun

KWFinder, keywordlerinizi kaydedip kolayca düzenleyebilmeniz için anahtar kelime listesi tasarlamanıza da olanak tanır. Örneğin, web sitenizde farklı kategorilerle alakalı çeşit çeşit anahtar kelime listeleri tutmak isterseniz, KWfinder’ın anahtar kelime listesi oluşturma servisinden yararlanabilirsiniz.

Yeni bir liste oluşturmak istiyorsanız, listeye eklemek istediğiniz anahtar kelimeleri seçin ve “Listeye Ekle” butonuna tıklayın. Artık oluşturacağınız yeni liste için bir ad girebilir ve daha sonra kullanmak üzere kaydedebilirsiniz. Eğer daha fazla anahtar kelime eklemek istiyorsanız menüden listelerinizi düzenleyebilir ya da ilgilenmediğiniz anahtar sözcükleri silebilirsiniz. Ayrıca, CSV'yi Dışa Aktar seçeneğine tıklayarak listelerinizi indirme ve gelecek için kaydetme seçeneğinizin olduğunu da belirtmekte fayda var.

KWfinder Fiyat Tarifeleri

KWFinder uygulamasını ilk 10 gün ücretsiz kullanabilirsiniz. Ancak 10 günün sonunda ücretli tarifeye geçiş yapmanız gerekir. KWfinder kullanıcılarına 3 ayrı ödeme planı sunar:

 • Basic Paket: Bu pakete yıllık üyelik ücreti 229 dolardır. Aylık üye olmak isterseniz, aylık ücreti de 49 dolardır.
 • Premium Paket: Bu pakete yıllık üyelik ücreti 349 dolardır. Aylık üye olmak isterseniz, aylık ücreti de 69 dolardır.
 • Agency Paket: Bu pakete yıllık üyelik ücreti 589 dolardır. Aylık üye olmak isterseniz, aylık ücreti de 129 dolardır.

Şimdi bu paketlerin kısaca birbirinden farklarına değinelim.

24 saat için yapabileceğiniz arama sayıları

 • Basic pakette 100
 • Premium pakette 500
 • Agency pakette 1200

LinkMiner’da alabileceğiniz backlink sayıları

 • Basic pakette 100,000
 • Premium pakette 500,000
 • Agency pakette 1,200,000

SiteProfiler’da 24 saatte analiz edebileceğiniz url sayısı

 • Basic pakette 20
 • Premium pakette 170
 • Agency pakette 150

Basic, Premium ve Agency paket tarifeleri, analiz edebileceğiniz toplam url sayısı ve rakip anahtar kelime analizi gibi gibi farklı konularda da birbirinden ayrılmaktadır. Paketlerin diğer içerikleri hakkında bilgi almak için KWfinder Fiyatlar menüsüne tıklayabilirsiniz.

KWfinder anahtar kelime bulucu ile girişiminizi destekleyin

KWFinder, çok sayıda güçlü özellik barındıran ve pratik bir kullanıma sahip olan anahtar kelime bulucudur. Web için içerik oluşturuyorsanız, alakalı uzun anahtar kelimeler araştırmanız son derece önemlidir. KWfinder, aradığınız anahtar kelimenizi bulmanıza yarayan ve keyword planlama sürecini son derece pratik hale getiren bir uygulamadır. Doğru kitleyi hedeflemenizi kolaylaştıran KWfinder aracı ile anahtar kelime araştırmanızı daha verimli bir şekilde yapabilir ve kitlenize her zaman daha yakın olabilirsiniz.

Henüz kayıt olmadıysanız, Şuraya kayıt yaptırabilirsiniz